PŘÍNOSY CEREMONIE SE SANANGOU

Sananga je šťáva extrahovaná z kořenů amazonské rostliny, jejíž původní jméno je Mata Heins – jméno pochází z Huni Kuin dialektu indiánů kmene Kaxinawá. Jedná se o keř, jehož šťáva je využívána indiány kmene Kaxinawá i dalšími kmeny. Šťáva se extrahuje vařením kořene a původně se používala k léčení tzv. Panemas – duchovní nemoci.

     Účinou složkou je ibogain, velmi mocná látka, jejíž požití vyvolává hluboké tranzovní stavy a umožňuje tak indiánům dostat se do kontaktu s duchovními světy. Nicméně v tradiční medicíně se Sananga používá jako léčivé kapky do očí. Indiánští bojivníci si dávali po kapce do každého oka před tím než se vydávali na lov, aby se jejich vidění zostřilo a oni mohli vnímat jemné pohyby v hustém lese.

Sananga v podstatě funguje ve dvou hlavních energetických léčivých rovinách – fyzické a duchovní. Indiáni věří, že „Duch Sanangy“ jímž je energie, inteligence, analogie aktivní složky této mocné rostliny, působí přímo na původní příčinu nemoci, tzv. psychosomaticky. Psychosomatická onemocnění mají psychickou příčinu, která se projevuje v somě – fyzickém těle.

Oči jsou okny do duše. Vše, co vidíme a vše, co si projektujeme, je v očích uloženo, včetně naší karmické historie. Duch Sanagy v systému hledá energetické vzorce, které jsou mimo rovnováhu a rozpouští síly, které tvoří Panemas. Užívání Sanangy vede k vyrovnání duše do souladu s duchovní silou přírody, rozšíření síly duchovní vize, Ajna Chakry, tzv. třetí vize, vnitřní vize a ke zlepšení oční fyziologie.

 

Sananga bývá indikována v případech onemocnění, jako jsou: glaukom, šedý zákal, blízko a dalekozrakost, dystrofie, barevné změny, aj. Existují případy lidí, kteří byli vyléčeni z krátkozrakosti po jedné aplikaci, zlepšení vnímání barev nastává okamžitě.

Šamani popisují Panemas jako konglomerát nižších energií přítomných v energetickém těle člověka vlivem sedavého způsobu života plného negativního myšlení a nevhodných zvyků, které jsou škodlivé pro fyzické, emocionální, mentální a duchovní zdraví jedince. Tyto nízké energie jsou uloženy v energetickém těle a působí smutek, deprese a fyzický a mentální stres a znemožňují nám mít harmonické vztahy, být úspěšní a dosahovat svých životních cílů.

Prostřednictvím Sanangy je tento energetický náboj automaticky eliminován. Je to jakoby člověk prošel jemným energetickým šokem, takže se člověk po aplikaci cítí šťastný, povzbuzený a schopný dosahovat svých cílů.